Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Нефтохимик е новият шампион на България при мъжете
Автор: Екип Burgas24.bg 09:45 / 03.05.2023Коментари (0)507
© Nvl.bg
Отборът на Нефтохимик спечели по изключително драматичен начин шампионската титла на България в мъжкото ни волейболно първенство. Тимът от Бургас успя да се наложи над Хебър Пазарджик в последната пета среща от финалния плейоф с 3:2 гейма.

Нефтохимик успя да спечели драматичната серия с 3:2 победи, след като поведоха с 2:0 успеха, но Хебър изравни с двете срещи в Пазарджик. Последният двубой беше в зала "Младост" в Бургас, а Нефтохимик успя по същия начин да спечели и решителния пети двубой. Взе първите два гейма на 17 и 23 точки. Хебър Пазарджик, който беше шампион през последните два сезона и се бореше за нов златен требъл, спечели третия и четвъртия гейм на 21 и 22 точки, а във финалния тайбрек Нефтохимик се наложи с 15:12 точки.

За новите шампиони най-резултатен в решителния, пети мач, бе Калоян Балабанов с 26 точмки. Матей Михайлович реализира 19, с колкото е и звездата на тима Аксел Трухчев.

За Хебър Джулио Саби приключи мача с 22 точки.  Якопо Масари добави 15, а Тодор Алексиев 12 точки.

Бургаският тим взе реванш, върна си титлата, която в предишните два сезона загуби за сметка именно на Хебър Пазарджик. Нефтохимик стана за шести път шампион на България и през следващия сезон ще представя страната ни в Шампионската лига за мъже.