![](https://i.id24.bg/i/163687.jpg) © | ![](//i.id24.bg/tpl/burgas/img/spacer.gif) | Бургас е морски град и тепърва в него предстои да се изграждат много басейни. Това каза по време на откриването на новия плувен комплекс „Флора" кметът на Община Бургас Димитър Николов. По неговите думи с изграждането на новия плувен комплекс е поставено началото и в следващите години бургазлии ще бъдат сюрпризирани.
„Ние сме амбицирани, смели и упорити, така че, колкото повече басейни има в Бургас, толкова по-комфортно бих се чувствал аз като кмет", категоричен бе Николов. Той припомни, че мястото на което е изграден плувния комплекс преди една година е бил развъдник на жаби. Специалният гост на откриването на плувния комплекс министърът на спорта Свилен Нейков, заяви че направената инвестиция е сериозна, както и самата поддръжка на скъпото спортно съоръжения. По думите на министър Нейков, новопостроеното съоръжение е в полза на развитието и бъдещето на град Бургас.
„Това е инвестиция в младите спортисти и деца", каза още той. „Тъй като месец май е месец на спорта имаше гласуване между 50 спортни федерации за кметовете, които имат най-голям принос в България за развитието на спорта", разкри министър Нейков. По време на официалното откриване той връчи плакет на кмета на Община Бургас Димитър Николов за приноса му в развитието на спортните резултати.
„Очакваме все повече деца да идват на спортните обекти за да можем да ги отстраним от вредните влияния на обществото като тютюнопушене, алкохол и агресия", допълни в заключение министър Нейков.
Източник: Агенция "Фокус" |