Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Черноморец (Пм) пропиля аванс от два гола и завърши наравно с Брестник
Автор: Екип Burgas24.bg 21:47 / 09.05.2010Коментари (0)635
В последното си домакинство за сезона „Черноморец-Поморие" завърши наравно 2:2 с гостуващия „Брестник" в 29-ия кръг от първенството на Източна „Б" група. Носителите на сребърни медали от турнира за купата на България поведоха след автогол на Игнат Дишлиев в 36-ата минута, а в 67-мата резервата в този мач Георги Чакъров удвои по диагонала. След 2:0 последва отпускане в редиците на поморийските „акули", в чиито действия се усети и умора. Гостите на свой ред се активизираха и успяха да изравнят в рамките само на 2 минути. Головете вкараха Никола Денев /77 мин/ и Венцислав Бенгюзов /79/. Във времето до края домакините упражниха натиск, но не се добраха до победно попадение.

С актив от 40 точки възпитаниците на старши треньора Петър Хубчев заемат 7-мо място във временното класиране и нямат шанс да се придвижат по-напред. В последния, 30-и, кръг на Източна „Б" група тимът гостува на „Добруджа" в Добрич на 16 май.

Съставът срещу „Брестник": Георгиев, Велков, Костадинов, Митев, Цв.Филипов /89-Петков/, Манев /72-В.Филипов/, Коев, Г.Димов /62-Чакъров/, Пехливанов, Орачев, Пл.Димов.