Младежите на БК "Черноморец" спечелиха бронзови медали

10:33 / 30.04.2010
374
Спорът за бронзовите медали от баскетболното първенство в Младежката лига спечели отборът на "Черноморец". Бургазлии победиха "Септември" с разгромен резултат 129:83. На полуфинала в Ботевград възпитаниците на треньора Димитър Ставрев отстъпиха в продължението пред "ЛУКОЙЛ-Академик" със 77:81. Преди това на осминафинала бургазлии се наложиха над състава на "Овергаз" с резултат 83:74. "Черноморец" доминираше от първата минута на срещата. Бургазлии бързо напреднаха в резултата, като преднината им стана двуцифрена още през първите 4 минути на мача 18:6. Разликата продължи да се увеличава, а до края на първата част премина и границата от 20 точки за 36:14.

Емил Бинев наниза 4 поредни тройки и авансът на "Черноморец" във втората част достигна 40 точки. Разликата се запази до почивката 72:32. Преди да започнат последните десет минути от мача резултатът стана 102:60. До края срещата се доиграваше, за да се стигне до крайното 129:83.

От ръководството на БК "Черноморец" дадоха висока оценка за представянето на отбора във финалите на Младежката лига. За най-добър реализатор на турнира бе определен Емил Бинев със средно 24.3 т. на мач. В топ пет влязоха трима състезателите на бургаският тим Емил Бинев, Димитър Василев и Иво Славчев.

Източник: в. "Компас"