Лукойл Нефтохимик с лесна победа в полуфиналите

09:40 / 23.04.2010
434
Лукойл Нефтохимик победи Монтана 2003 в първия мач от полуфиналната плейофна серия между двата отбора в Националната баскетболна лига за жени. Бургазлийки бяха домакини на срещата, изиграна в зала „Бойчо Брънзов" и се наложиха с убедителното 89-64. Така резултатът в серията вече е 1-0 победи, като за продължаване към финалната фаза са необходими 3 успеха от 5 срещи. Вторият мач от плейофите на НБЛ е утре, като домакин отново е Лукойл Нефтохимик, а двубоят започва в 18.00 часа.

Днешният сблъсък започна с размяна на по един бърз кош, след което домакините направиха серия от 6-0 и така поведоха в резултата с 8-2. Баскетболистките на Монтана 2003 успяха да отвърнат, за да направят резултата 10-7 в средата на частта. До края на десетката играта беше равностойна, а баскетболистките на Петко Маринов имаха малък аванс след нея - 23-18.

Лукойл Нефтохимик започна следващата четвърт много силно и бързо увеличи преднината си до 10 точки за 30-20. Минутите до почивката бяха и повратните в срещата. Разликата бе увеличена до 16 точки 3 минути преди края на частта, а след първото полувреме премина и границата на 20-те точки - 53-29.

След паузата Тацяна Лихтарович записа много силни минути, за да увеличи аванса на отбора си до 27 точки в средата на третата част от мача. Бургазлийки продължаваха да увеличават разликата, докато не се оформи и резултата след 30 минути игра - 78-49.

През последната десетка срещата бе доиграна, след като крайният изход бе ясен отдавна. Лукойл Нефтохимик записа убедителна победа, с която извървя първата си крачка към финала. Крайното 89-64 даде сериозна заявка и за утрешния мач от серията, когато домакин отново е тимът от Бургас.

Поради проблеми с компютърната система в залата няма пълна статистика от срещата.

Лукойл Нефтохимик - Монтана 2003 89-64 (23-18, 30-11, 25-20, 11-15)

Лукойл Нефтохимик: Пеева 6, Перостийска 14, Соколан 18, Лихтарович 19, Тисдейл 24 (Станчева 1, Николова 2, Цанкова 5)

Монтана 2003: Жельова 9, Вранчева 13, Дойчинова 17, Симеонова 6, Станоева 11 (Петрова 8)