Автор: Екип Burgas24.bg 12:11 / 30.12.2022Коментари (0)523
Колоездач №1 на България за миналия век – бургазлията Димо Ангелов, празнува 70-годишен юбилей.

По този повод той получи специални поздравления от кмета Димитър Николов, който му пожела да се радва на здраве, обич и уважение.

Ветеранът в колоезденето сподели, че продължава да кара велосипед за здраве и се радва, че Бургас разполага с много алеи за тази цел.

"Бургас има традиции в спорта. Имаме много талантливи деца, с които трябва да се работи. От своя опит знам, че успехите в спорта се постигат най-вече с много труд. През годините съм имал възможност да се установя да живея на други места, но аз избрах да остана в Бургас, защото много го обичам.“, сподели Димо Ангелов.

Той получи поздравления и от зам.-кмета по култура, туризъм и спорт Диана Саватева.

В своята състезателна кариера Димо Ангелов записва много значими постижения. Бургазлията е шести на Олимпийските игри в Мюнхен през 1972 година в най-атрактивната и престижна дисциплина на писта 1000 метра от място. Той финишира само на 20 стотни след бронзовия медалист. Има още класиране на шесто място на световните първенства в Сан Себастиян – Испания, и Лиеж - Белгия.

Григор Димитров е явен фаворит на букмейкърите за старта си на турнира в Стокхолм
Време е! Григор Димитров стартира днес участие на любим турнир
Нефтохимик продължава напред в Европа след нова победа в Чалъндж къп
Над 200 двойки ще вземат участие в 39-я Международен турнир по спортни танци "Купа Бургас"
Черноморец приема Локомотив (Пловдив) на стадион "Лазур"