Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Глоби в Лукойл за загубите от Левски
Автор: Екип Burgas24.bg 14:36 / 23.03.2010Коментари (0)327
Волейболистите на Лукойл Нефтохимик ще отнесат сериозни глоби за втората домакинска загуба от Левски Сиконко в полуфиналните плейофи на Суперлигата. Бургазлии паднаха с 2:3 и вече изостават с 0-2 в серията. Играе се до 3 успеха, предстоят мачове в София.

Веднага след края на мача спортният директор на Лукойл Сашо Везенков събра играчите на продължителен разговор. Почти сигурно ще последват санкции. Целта пред Северин Димитров и волейболистите му е минимум финал в първенството, но постигането й вече е мираж.

Лукойл започна сковано мача. Усещаше се притеснението от първата загуба с 2:3 в неделя. Играчите на Левски се възползваха и чрез Симеон Александров и Александър Симеонов затвориха гейма с 25:19.

В следващите 2 части Лукойл се събуди. После обаче домакините отново започнаха да правят грешки и вкараха мача в тайбрек. Там Лукойл не направи нищо, а Левски игра със самочувствие и спечели. Симеон Александров бе най-резултатен с 24 точки. Серията продължава в зала "Сиконко" в четвъртък и евентуално в петък.

"Изпуснахме питомното и сега ще трябва да гоним дивото. Не е невъзможно да бием 2 пъти в София, но със сигурност ще бъде много трудно", коментира треньорът на домакините Северин Димитров.

На другия полюс бе колегата му от Левски Пламен Христов: "Момчетата ме изненадаха приятно. Явно шампионският дух още витае у тях. Изпълнихме програма максимум, сега вече сме фаворити."

Източник: в. "7 дни спорт"