Волейболният Лукойл-Нефтохимик с чиста победа над Славия

Коментари (1)
08:33 / 14.03.2010
642
тборът на ЛукОйл-Нефтохимик, който финишира на 2-ро място в редовния сезон на Суперлигата, постигна чиста победа над Славия с 3:0 (25:22, 28:26, 25:22) в зала „Младост" в Бъргас в първата среща от 1/4-финалните плейофи от шампионата за мъже.

Младият състав на Славия обаче доста поозори домакините и в трите части. „Белите" имаха сериозен шанс да спечелят втория гейм, н в крайна сметка го загубиха драматично с 26:28.

Първите два гейма между бургазлии и "белите" се развиха по еднакъв сценарий. Славия повеждаше, но се държеше до средата на частта. После, без да се напъват на максимум, възпитаниците на треньора Северин Димитров излизаха напред с 2-3 точки. ЛукОйл-Нефтохимик затвори първия гейм с 25:22, а втория - с 27:25, като в него решаващ се оказа по-големият опит на бургаските волейболисти. После закономерно се стигна до 25:22 и крайното 3:0. При победа, ЛукОйл-Нефтохимик отива на полуфинал, където ще играе срещу Левски-Сиконко или Марек Юнион Ивкони.

Зо победителите Мартин Пенев записа 15 точки, Красимир Стефанов е с 13, а Николай Антонов с 12 точки. За Славия стабилен в атака беше Иван Дамянов, който реализира 15 точки. Добри изяви при мрежата на блокада имаше центърът Любомир Йотов.

Така бургазлии са само на една победа от класиране за полуфиналите в Суперлигата. Втората 1/4-финална среща между бургазлии и Славия ще се играе утре от 14,00 часа отново в зала „Младост". При нов успех възпитаниците на Северин Димитров ще продължат на полуфиналите.

ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК - СЛАВИЯ 3:0 (25:22, 28:26, 25:22)
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК: Иван Станев, Красимир Стефанов 13, Мартин Пенев 15, Николай Антонов 12, Петър Кирчев, Рузвелт - Добромир Иванов-либеро
Старши-треньор: Северин Димитров
СЛАВИЯ: Георгиев, Иван Димитров, Петров, Иван Дамянов 15, Венцислав Рагин, Любомир Йотов, Божилов-либеро
Старши-треньор: Стефан Демерджиев