Лукойл Нефтохимик разби Арда само за 75 минути

09:11 / 04.03.2010
439
В бургаската зала Младост волейболистите на ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) разбиха символичните си домакини Арда (Кърджали) с 3:0 (25:17, 25:19, 25:16) само за 75 минути игра в последния мач от четвъртия ден на турнира за Купа Филипови 2000, част от редовния сезон на Суперлигата.

Още в първата част се видя, че за реалните домакини от Бургас няма да е трудно да се поздравят с успех. Разликата методично растеше, за да се стигне до 16:7. Последва леко отпускане в редиците на Нефтохимик и Небесносините успяха да намалят преднината до 6 точки. Геймът завърши при резултат 25:17. Вторият започна по-добре за тима от Кърджали, който пое водачеството чак до 14:16. После бургаските волейболисти се стегнаха, излязоха напред за 19:16 и затвориха гейма при 25:19. В третата част разликата в класите отново си пролича, като на терена за Арда се появиха няколко резерви, докато наставникът на Нефтохимик Северин Димитров продължаваше да разчита на титулярите. Единствено в края се появи младият посрещач Николай Костадинов, заменил звездата на бургазлии Мартин Пенев, който беше най-резултатен в двубоя с 15 точки. Последният гейм приключи при 25:16.

Много полезно за домакините игра Николай Антонов, който записа 11 точки. Толкова има и бразилецът Рузвелт Фильо. Диагоналът Красимир Стефанов също се отчете с 11 точки. За гостите от Кърджали Невен Нешев записа 9 точки, а Кирил Хаджиев - 8.

С победата си ЛукОйл Нефтохимик се утвърди на второто място с актив от 53 точки, докато отборът на Арда изглежда бетониран на петото място със своите 36 точки.