Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
"Лукойл Нефтохимик" остави без шанс "Миньор"
Автор: Екип Burgas24.bg 10:13 / 01.03.2010Коментари (0)346
Шампионът "Лукойл Нефтохимик" победи при гостуването си "Миньор" в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени. В Перник момичетата на Петко Маринов нямаха почти никакви проблеми и спечелиха със 77:63 /14:26, 19:18, 13:18, 17:15/. След този успех бургаският тим има в актива си 12 победи и три загуби, докато "Миньор" е с 12 загуби и едва три победи.

Първата четвъртина започна с промяна на водачеството. В 5-ата минута дойде последното равенство 11:11, след което дойде "часът" на "Лукойл Нефтохимик". Шампионките доказаха класата си и направиха серия от 12-0, за да дръпнат напред. В края на частта бургазлийки вече водеха с 26:14.

"Лукойл Нефтохимик" продължи да поддържа преднината си през втората четвърт, като дори успя да увеличи аванса си до 17 точки. Преди почивката домакините от "Миньор" обаче съумяха да намалят разликата до 10 точки, като на полувремето двата отбора се оттеглиха при 33:44.

След подновяването на играта "Лукойл Нефтохимик" продължи авторитетно да дирижира действията на терена. 10 минути преди края изходът на мача вече бе ясен и четата на Петко Маринов победи със 77:63.

За "Лукойл Нефтохимик" най-резултатна беше Вера Перостийска с 19 точки и 8 борби. 16 добави Анна Соколан, а Татяна Лихтарович записа внушителен дабъл-дабъл от 14 точки и 16 борби.

За "Миньор" Светла Асенова вкара 20 точки и добави 6 борби и 5 асистенции. Камелия Михалкова добави дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби, а Ралица Василева се отчете с 13 точки и 9 овладени топки.

В другите срещи "Дунав Еконт" спечели двубоя срещу "Монтана 2003" с 91:76, а "Берое 07" взе очакван домакински успех над аутсайдера в Националната баскетболна лига "Славия" с 83:75.

В следващия кръг навръх празника на жената- 8- и март, "Лукойл Нефтохимик" отново гостува, но на "Берое 07". "Миньор" има тежко домакинство на "Дунав Еконт" на 6-и март, събота.

Източник: в. "Компас"