Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Лукойл Нефтохимик си върна на Монтана за Купата
Автор: Екип Burgas24.bg 09:05 / 22.02.2010Коментари (0)306
Лукойл Нефтохимик се наложи над Монтана 2003 в повторение на полуфинала от турнира за Купата на България. Бургазлийки бяха домакин и се наложиха убедително над съперника в тази среща от 14-тия кръг на НБЛ-жени. Момичетата на Петко Маринов контролираха случващото се на терена през целия мач и стигнаха до успеха с 88-66. До момента те имат 11 победи и 3 загуби, а Монтана 2003 е веднага след тях в класирането с 9 успеха и 5 поражения.

Първата част на срещата беше много резултатна поради отслабената защита и на двата отбора. Домакините имаха лек превес и натрупаха малка преднина, която в края на частта беше 9 точки - 30-21. През втората част и двата отбора „затегнаха" защитата и изиграха много оспорвани 10 минути. Всяко попадение срещаше светкавична реакция от отсрещната страна и така резултатът от тази десетка беше равен - 17-17, но това запази натрупаната преднина на Лукойл Нефтохимик - 47-38.

През третата част домакините успяха да пречупят съперника, показвайки добра игра. Те успяха да увеличат сериозно аванса си и да си осигурят спокойни последни минути. След третата четвърт резултатът беше 68-51, 17 точки в полза на бургазлийки. До края мачът беше доигран, като преднината на домакините успя да премине и 20-точковата граница и така се стигна до крайния резултат - 88-66. Това бе и своеобразен реванш на възпитаничките на Петко Маринов за загубата в турнира за Купата.

За победителките най-резултатна беше Тацяна Лихтарович с 28 точки и 7 борби. Дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби записа Вера Перостийска, а Анджела Тисдейл отбеляза 21 точки.

За Монтана 2003 Жанета Жельова беше най-полезна с дабъл дабъл от 13 точки и 12 борби. С 14 се отчете Ивелина Вранчева, а по 10 добавиха Агнеса Дойчинова (7 борби) и Надежда Симеонова (11 борби).

В следващия кръг от Националната баскетболна лига Лукойл Нефтихимик ще бъде гост на Миньор в Перник, а Монтана 2003 отново ще има трудна задача, този път като домакин на Дунав Еконт. И двете срещи са на 27-ми февруари (събота) от 17.00 часа.

Източник: bulgarianbasket.com