Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Лукойл с лека победа за волейболната купа
Автор: Екип Burgas24.bg 14:04 / 15.02.2010Коментари (0)354
© Burgas24.bg
Волейболистите на "Лукойл Нефтохимик" записаха лесна победа над тима на УНСС и се класираха за четвъртфиналите за Купата на България. Бургазлии се наложиха като гости с 3:0 /25:20, 26:24, 25:16/ в първи мач от 1/8-финалите.

В първия гейм "икономистите" водеха в резултата, но до второто техническо прекъсване. След 16:14 "Лукойл Нефтохимик" спря устрема на домакините.

Съставът на УНСС поведе и във втората част, като стигна до разликата от 7 точки - 15:8. При 23:20 центърът Петър Кирчев направи четири блокади и помогна на бургаския тим да спечели гейма с 24:26.

В последния, трети гейм възпитаниците на Северин Димитров елиминираха елемента подценяване и взеха периода с 16:25, а с това спечелиха и мача.

За "Лукойл Нефтохимик" най-резултатни бяха Мартин Пенев с 19 точки и Венелин Кадънков с 18.

Това бе втора победа за бургаските волейболисти след като ден по-рано те победиха "Монтана" с 3:0 в среща от Суперлигата. На 1/4-финала "ЛУКОЙЛ- Нефтохимик" чака победителя от 1/8-финала между "Миньор" /Перник/ и "Марек Юнион Ивкони" /Дупница/.

Във вторник ще се играят останалите мачове от осминафинали. Двойките са "Виктория Волей" - "Пирин Балканстрой", "Черно море БАСК" - "Левски-Сиконко", "Миньор" - "Марек Юнион Ивкони", Калиакра /Каварна/ - "Славия", КВК "Габрово" - "Монтана" и в сряда: "Дунав" /Русе/ - "Арда" /Кърджали/. ЦСКА се класира директно за четвъртфиналите на турнира.

Източник: в. "Компас"