Черноморец падна тежко от Ямбол в Бургас

Коментари (1)
08:13 / 07.02.2010
1393
Баскетболистите на Чермоморец загубиха у дома от Ямбол с 87:70. Фатална за бургазлии бе първата част, когато Ямбол отбелязаха 30 точки, а „Акулите" реализираха едва 8 точки. Най-резултатен за гостите от Ямбол беше Станислав Говедаров, който завърши с 28 точки, а Златко Гоцевски се отчете с 21 точки. За Черноморец Брус Браун отбеляза 23 точки, а Мартин Дурчев добави 15.

Срещата започна равностойно и до петата минута резултатът беше равен -9:9. Последваха много силни минути за домакините и Брус Браун и Мартин Дурчев доведоха до резултат 13:9 и наставникът на Ямбол Иван Чолаков поиска прекъсване.Това не спря устрема на „Акулите" и те увеличиха аванса си на 9 точки - 23:14. В последните две минути, гостите направиха серия от 6:0 и първата четвърт завърши при резултат 23:20. През тези минути над всички беше центърът на Черноморец Брус Браун, който отбеляза 16 точки.

Втората част продължи да се играе кош за кош, като разликата от три точки се запази. Домакините отново се активизираха и покачиха аванса си на 9 точки - 37:28. В последните две минути Димитър Ангелов и компания вкараха седем безответни точки и на почивката изоставаха само с 2 точки - 37:39.

След почивката, баскетболистите на Ямбол буквално смазаха съперника си. Момчетата на Дечо Коешинов бяха неознаваеми и нямаха никаква идея какво правят на игрището. „Акулите" отбелязаха скромните 8 точки, докато техните съперници реализираха 30 точки и резултатът вече беше 67:47 за Ямбол.

Последните десет минути на мача само се доиграваха. Домакините изглеждаха примирени, но успяха да спечелят частта с 23:20, но това само оформи крайния резултат на 87:70 в полза на гостите от Ямбол.