Волейболният Нефтохимик рамаза ЦСКА с 3:0

Коментари (2)
20:54 / 02.02.2010
728
Волейболният отбор на ЛукОйл-Нефтохимик се върна на второто място във временното класиране на Суперлигата, след като постигна чиста победа срещу лидера ЦСКА с 3:0 (25:20, 28:26, 25:23) в отложен мач.

Подкрепяни от 500 свои привърженици в зала "Младост" домакините изиграха най-силния си мач от началото на сезона и логично се поздравиха с успеха. С мощни атаки на Красимир Стефанов и Мартин Пенев шестицата на Северин Димитров стигна до печалба в първия гейм на 20 точки.

Гостите водеха в резултата през втората част, дори авансът им достигна до 5 точки, но бургазлии проявиха характер и отново ликуваха в края с 28:26. С техничната си игра на мрежата за домакините се изяви Николай Антонов, докато от отсрещната страна капитанът на армейците Николай Иванов разчиташе предимно на Филип Майо и Ивайло Стефанов, но останалите разочароваха с представянето си.

И в третия гейм столичани водеха в резултата, но допуснаха обрат при 25:23 и така Лукойл взе чиста победа и доближи армейците на 4 точки във временното класиране.

ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК - ЦСКА - 3:0 (25:20, 28:26, 25:23)
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК: Рузвелт 5, Пенев 10, Кирчев 4, Стефанов 16, Антонов 13, Станев 3 - Иванов-либеро (Петков)
ЦСКА: Самунев 3, Александров 8, Майо 14, Стефанов 9, Николов 8, Иванов 1 - Пеев-либеро (Тодоров 1, Атанасов, Манчев).

Източник: Sportal.bg