Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Баскетболният Черноморец би Спартак (Плевен)
Автор: Екип Burgas24.bg 10:42 / 13.12.2009Коментари (0)631
Отборът на Черноморец постигна третата си победа от началото на шампионата в НБЛ, след като надделяха над Спартак (Плевен) с 99:85. Страхотен мач за домакините направи американският център Брус Браун, който завърши с 23 точки и 15 борби за своя дабъл-дабъл. Мартин Дурчев завърши с 19, а Пламен Алексиев се отличи с 19 и седем борби. За гостите пък с по 18 точки за гостите от Плевен завършиха Хрисимир Димитров и Илия Станков.

Тимът на Черноморец започна по-добре срещата и взе солидна преднина през първите две части от цели 14 точки. Домакините не оставха много шансове на плевенчани, като спечелиха първата част с 28:19, а през втората продължиха да увеличават преднината си за 50:36 след 20 минути игра. Играчите на Спартак излязоха напълно променени, като успяха да спечелят с 19:28 третата четвърт и да скъсят преднината на домакините само до пет точки, което даде индикации за интересна последна част. В нея обаче Черноморец отново вдигна оборотите и след 30 точки в коша на противника срещу само 21 за Спартак (Плевен) успяха да постигнат третия си успех от началото на сезона с 99:85.