Черноморец върви уверено към място в Топ 4 в НБЛ

Коментари (1)
09:13 / 11.04.2022
1025
Отборът на Черноморец върви уверено към място в Топ 4 в НБЛ след убедителна победа 89:78 /22:24, 22:12, 25:18, 20:24/ срещу гостуващия тим на Берое. Нашите си остават основен фаворит за тази четвърта позиция, която осигурява домакинско предимство на четвъртфиналните плейофи.

Георги Боянов - Ловеча отново поведе нашите към поредния успех, като отбеляза 22 точки и хвана 9 борби. Силно играха Андрей Иванов с 18 точки и 10 борби, Тихомир Желев - също с 18 точки /6 тройки/, и Евгени Хаджирусев, завършил с 16 точки.

С 15 победи и 39 точки, Черноморец стои твърдо на четвъртото място. Следват Спартак Плевен с 37 точки и Берое с 36. До края на редовния сезон остават само три кръга, в които момчетата на треньора Васил Евтимов гостуват. Предстоят мачове в Ботевград срещу Балкан на 18 април, във Варна срещу опашкаря Черно море Тича два дни по-късно, както и в Самоков срещу лидера в класирането Рилски спортист на 27 април.