Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Лукойл Нефтохимик потопи непобедения Дунав Еконт на Никулден
Автор: Екип Burgas24.bg 09:10 / 07.12.2009Коментари (0)494
Шампионките от Лукойл Нефтохимик направиха най-хубавия подарък за своя старши треньор Петко Маринов, който получи званието почетен гражданин на Бургас часове преди дербито срещу Дунав, като спечелиха срещу явния фаворит за титлата с 84:83. По този начин домакините нанесоха и първо поражение на русенки от началото на сезона. Лукойл Нефтохимик започна колебливо двубоя в плен на напрежението и позволи на гостите да поведат с 20:14 след 10 минути игра. През втория период обаче бургазлийки коригираха действията си най-вече в нападение и се оттеглиха с точка аванс на почивката.

Силен трети период позволи на Лукойл Нефтохимик да се оттегли с още по-голям аванс от 7 точки, а в последната четвърт с разчетени действия шампионките съумяха да запазят своя аванс. Най-резултатна в тима на Петко Маринов бе шведката Фрида Айли с 26. 19 добави центъра Трейси Едуард, а по 16 - Анна Соколан и Татяна Лихтарович. Много силно в градивен план игра и капитанката Силвия Пеева.

За гостенките от Дунав Наталия Ануфриенка реализира 23 точки, но останалите в тима на Георги Божков не бяха на обичайното си ниво. Въпреки 19-те точки и 10 борби, Даниел Бъргин сбърка доста под коша на Лукойл, което се оказа и фатално за крайния изход на мача. Лукойл Нефтохимик остава лидер във временното класиране преди гостуването на Монтана след седмица.