Черноморец с впечатляващ обрат в Бургас, страхотен мач за Георги Боянов - Ловеча

12:40 / 10.03.2022
1100
Черноморец Бургас спечели първия си мач от третото завъртане в редовния сезон на Националната баскетболна лига. "Акулите" победиха Академик Пловдив със 76:66 в Бургас.

В първата четвърт домакините спечелиха с 21:16. След това Академик изигра много силна втора част, в която резултатът бе 22:14. Така на полувремето Академик дръпна с 3 точки разлика - 38:35.

В третата четвърт обаче баскетболистите на Черноморец се активизираха и стигнаха до 20:11, а освен това запазиха предимството си и в последната четвърт. Тя завърши при 21:17 за бургазлии.

Най-резултатен за Академик стана Васил Бачев с 16 точки, Дайшон Найт добави 15, а с 12 се отличи Ник Фулърд.

За Черноморец блестящ мач изигра Георги Боянов - Ловеча. Универсалният играч, който вече е лидер на отбора, завърши с дабъл-дабъл от 24 точки и цели 17 борби.

Сполучливо му партнира Тихомир Желев, който се нагърби с плеймейкърските функции и отбеляза 17 точки. Силен двубой направи и хърватското крило Влатко Гранич, с принос от 13 точки. Последното попълнение Антъни Дженюъри все повече се вписва в схемата на игра, като отбеляза 11 точки. За жалост, 206-сантиметровият американец получи контузия и не доигра срещата.

С 12 победи, 7 загуби и актив от 31 точки, Черноморец заема четвъртото място във временното класиране. В следващия 20 кръг от НБЛ бургазлии гостуват на Шумен" на 14 март (понеделник) от 17:30 часа.