Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Баскетболният Черноморец с драматична победа над Балкан
Автор: Екип Burgas24.bg 10:52 / 28.11.2009Коментари (0)665
Отборът на Черноморец постигна втора победа от началото на шампионата в НБЛ, след като надделя над гостите от Балкан със 73:70. С основен принос за победата на домакините е центърът Брус Браун, който започна много силно срещата отбелязвайки 10 точки в първата четвърт и завършвайки общо с 23 и 10 борби, а 14 добави Атанас Пенев. Илко Нанев бе водещата фигура в състава на гостите от Балкан в отсъствието на лидера Йордан Бозов. Нанев записа 22 точки, а 14 и девет борби добави Любомир Лилов.

Отборите на Черноморец и Балкан започнаха много равностойно срещата, като резултата се движеше кош за кош през цялата първа четвърт завършвайки 15:15, а Брус Браун бе в основата на играта на домакините отбелязвайки цели 10 точки. Втората четвърт започна с леко надмощие на гостите, които в първите четири минути успяха да вземат преднина след 6:12 в тяхна полза. Домакините от Черноморец успяха да отвърнат и след серия от седем точки поведоха с 13:12, но Балкан отново наложи преимущество, за да спечели с 20:30 и да се оттегли с 10 точки преднина на почивката (35:45).

Домакините започна вихрено след почивката правейки серия от 10:2 и успяха да спечелят третата четвърт с 14:8, като по този начин намалиха предината на Балкан до четири точки (49:53). Добрата игра на черноморци продължи и в последната част, когато играчите на Черноморец изглеждаха напълно мобилизирани да постигнат победата. Гостите от Балкан започнаха да се събуждат виждайки, как победата може да им се изплъзне, но усилията им се оказаха недостатъчни, за да спрат устрема на момчетата на Дечо Коешинов. Така след много оспорвана последна част, девет секунди преди края резултата достигна до 73:70 в полза на бургазлии след 24:17 в последната част, което донесе първа победа на домакините след пет поредни загуби.

Източник: Sportal.bg