Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Волейболният Нефтохимик срази лидера Пирин 3:0 в Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 13:17 / 07.11.2009Коментари (0)360
Волейболистите на Нефтохимик сразиха досегашния лидер в Суперлигата Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:0 (28:26, 25:15, 25:21) в мач от 4-ия кръг в бургаската зала „Младост".

Възпитаниците на Северин Димитров имаха затруднения сам в първата част, която спечелиха с драматичното 28:26. Във втория и третия гейм бургазлии бяха видимо по-добрият отбор на игрището и логично стигнаха до победа с 3:0 гейма.

Повратен момент в срещата се оказа първият гейм, в който гостите поведоха с 24:21, но победата се усмихна на домакините при 28:26. Шестицата на Мирослав Живков рухна психически във втория гейм, в който падна на 15 точки, а инерцията на бургазлии доведе до чиста победа след 25:21 в третия гейм.

Силно за домакините се представи бразилецът Рузвелт, както и центърът Петър Кирчев и Николай Костадинов.

Източник: Sportal.bg