Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
„Черноморец – Поморие” загуби при първата си поява пред собствена публика
Автор: Екип Burgas24.bg 19:31 / 26.09.2009Коментари (0)856
Отборът на „Черноморец - Поморие" загуби при първата си поява пред собствена публика в първенството на източна „Б" група. След изтърпяното наказание с лишаване от домакинство за два мача, възпитаниците на старши треньра Петър Хубчев отстъпиха в седмия кръг на „Черноморец" Балчик с 1:2.

Двубоят започна с превес на поморийци, но невероятни пропуски направиха Яни Пехливанов и Петър Колев. Само за 3 минути, между 34-та и 37-та, гостите нанесоха своя удар с две попадения. Вкара ги ветеранът Емил Тодоров. Той първо наказа колективна грешка в защитата на домакините, а после се разписа с глава от малък ъгъл.

През второто полувреме поморийци владееха инициативата, ала успяха да се доберат само до почетно попадение. Негов автор стана Георги Петков с глава в 82-та минута. В самия край Любомир Божинов се размина с два шанса за изравняване.

В следващия осми кръг от първенството на източна „Б" група, „Черноморец - Поморие" гостува на „Спартак" Пловдив, на 4-ти Октомври.