"Черноморец – Бургас" победи Сливен с 5:3 при ветераните

09:29 / 04.09.2009
1068
Над 200 зрители на градския стадион в Сливен наблюдаваха с интерес двубоят между ветераните на Сливен и Черноморец - Бургас. Двата отбора играха много приятен футбол с технични изпълнения пред двете врати.

До първи до гол стигнаха домакините, които откриха резултата след хубав изстрел на Деян Петков. Минута по-късно най - изявеният голмайстор на „Черноморец" Владо Стоянов изравни. Малко след това Фреди Бобич с плътен удар от границата на наказателното поле доведе резултата до 2:1 в полза на „акулите". Малко по-късно отново европейския шампион с Германия Фреди Бобич бе безмилостен и покачи на 3:1.

Малко след почивката домакините намалиха на 3:2 от дузпа чрез Живко Келепов, а веднага след това Бобич покачи на 4:2. Красимир Балъков отбеляза с красив удар от границите на пеналта за 5:2, а последното попадение за домакините отбеляза отново Келепов.

В края Бобич и Груев пропуснаха да донесат още по убедителна победа за гостите.

В отбора на Сливен играят трима бургаски футболисти на „Черноморец" - Деян Петков, Нено Ненов и Иван Цветанов.

Съставът на гостите от Бургас: Еролин Кючуков, Мирослав Кралев, Велиян Парушев, Петър Хубчев, Стефан Миндов, Владо Вълчев, Симеон Чилибонов, Илия Груев, Владо Стоянов, Красимир Балъков, Фреди Бобич.