Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Нефтохимик 2010 ще спори за купата на България с Добруджа
Автор: Екип Burgas24.bg 09:20 / 19.03.2021Коментари (0)1333
©
Волейболистите от Нефтохимик 2010 се класираха за финала от турнира за купата на България, след победа с 3:2 гейма насред Пазарджик срещу домакините от Хебър. В отделните части резултатът е 18:25, 25:21, 25:23, 23:25 и в решителния тайбрек 19:17 за нашите.

"Момчетата проявиха характер във възлови моменти от мача. Ще излезем максимално мотивирани за спечелване на купата", заяви старши треньорът на Нефтохимик 2010 Николай Желязков.

Най-голям точков принос за успеха, който "изстреля" бургазлии до битката за ценния трофей имаше Мирослав Градинаров. Влезлият като резерва диагонал отбеляза 20 точки при 70% ефекткивност в атака.

Младата надежда па родния волейбол Денис Карягин завърши с 16 точки, от които 5 аса.

Супер мач изигра и капитанът Николай Николов, реализирал 15 точки при 76 % ефективност в атака.

Валентин Братоев добави 14 точки, а Николай Колев, който също влезе от пейката се отчете с 11 точки.

Финалният двубой е днес от 19:30 часа също в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Нефтохимик 2010 ще спори за ценния трофей срещу тима на Добруджа 07, който отстрани "Монтана" с 3:0 гейма. Финалът ще се излъчва пряко по Диема Спорт 2.

Досега бургаските волейболисти са печелили 4 пъти купата на България.