Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Планират ли промени в образованието?
Автор: Ивет Калчишкова 16:47 / 10.01.2025Коментари ()912
Министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков сподели, че не се очакват промени в образователната система в следващите години, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Цоков каза, че се надява в бъдеще МОН да работи последователно за промените в образованието, а те да бъдат само положителни.

"Тази година се опитахме да включим повече практически задачи по български език и математика във външното оценяване за 10 клас. Идеята беше да е тип "PISA". Трябва да се акцентира върху изграждането на уменията", допълни той.

Според него младежите имат много знания в конкретна област, но трябва и да се работи върху решаването на практически проблеми. По този начин те ще бъдат още по-успешни.

Министърът бе категоричен, че няма да се променя формата на зрелостните изпити, както и учебното съдържание. 

Повече можете да видите във видеото.



Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Planirat-li-promeni-v-obrazovanieto-2406229
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.