Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Маската за коса - най-лесната и бюджетна терапия за коса
Автор: Екип Burgas24.bg 14:00 / 25.02.2021Коментари ()2240
©
Ако се обзаложим кой продукт за коса използваме по-често - балсам или маска за коса, със сигурност балсамът ще спечели предпочитанията на повечето съвременни момичета, тъй като в динамичното ежедневие нямаме излишни 10-15 минути да чакаме действието на маската за коса. Балсамът стои нанесен 2-3 минути още докато сме под душа. Нежеланието ни да губим време подхранва надеждите, че той ще реши проблема с косата и скалпа. Така ли е на практика? Балсамът действа на повърхностно ниво и не навлиза в дълбочина. Той е бързо средство за блясък и мекота. Може да изглади, но не и да подхрани и регенерира по същество косата ни. За това специалистите отдавна са изобретили други, много по-надеждни и резултатни продукти - маските за коса.

Как действа маската за коса

Хранителните вещества от състава на маската проникват в по-дълбоките слоеве на косъма. Сухота, пърхот, обезцветяване, цъфтеж на връхчетата или косопад - всички ние се сблъскваме с тези и други подобни проблеми. Контрастът на температурите при промяната в сезоните, увеличените градуси на парното и климатика в помещенията, термичните уреди за стилизация са само някои причинители, водещи до увреждания и неприятни последици. Маската ще ни помогне да си върнем гъстотата, силата и блясъка на косата. Ще я подхрани, омекоти и хидратира, подпомагайки растежа, при това с бонус от така желания от нас блясък, стига да не съдържа парабени и сулфати.

Автодиагностика на косата

За да изберем правилната маска, трябва да диагностицираме проблема - а именно да разберем от какво се нуждае косата ни. Спиране на косопада, възстановяване на силата и жизнеността, хидратация, заряд с блясък, мекота или енергиен тласък с  хранителни вещества. Косата ни е не по-малко чувствителна от кожата. Всяко излагане на замърсяване, студ или жарко слънце, контакт с химически вещества от почистващ продукт, може да ѝ се отрази неблагоприятно. Който иска да има естествено гъста и впечатляваща коса, трябва да се погрижи тя да не страда от стрес, заради резки температурни аномалии, дефицит на витамини в хранителния режим, некачествени продукти за грижа или психологически дисбаланс. Много и различни по предназначение качествени образци, създадени от световни производители за решаването на всякакви проблеми с косата, можете да намерите тук: makeup.bg/categorys/22812/.

Какъв ефект искаме да постигнем

За увеличаване на хидратацията - кокосовото масло е обичайна съставка в този тип продукти. То запазва влагата, поддържа мекотата и предотвратява накъсването. Заради многото мастни киселини, прониква по-дълбоко в косъма. Противовъзпалително е. Протеини, жожоба, сусамово масло, масло от ший и есенция от смокиня също активно хидратират. Маслото от манго не само овлажнява косата, но и запечатва влагата. За възстановяване и подхранване - чудесна терапия осъществяват маските с масло от авокадо, екстракт от лимон и зехтин, масло от семена на моринга, масло от макадамия, жожоба, арган, мед, репей, лайка, морски зърнастец, банан... Витамините и полезните микроелементи ще направят кичурите по-послушни, ще възстановят еластичността им като активират процесите на регенерация на увредените участъци. 

За коса, увредена от термични стилизации - екстракт от овесени ядки, съдържащ антиоксиданти; масло от кайсиеви ядки, което добавя витамините А и Е, екстракт от ленено семе, успокояващо скалпа, подаряващо мекота и копринено усещане. За боядисани коси - киселинният рН на маската предотвратява загубата на пигмент, запечатва цвета след боядисване. Много маски за възстановяване на боядисана коса съдържат глицерин с омекотяващо действие. За блясък и копринена мекота - маслото от семена на бодлива круша, богато на витамин Е, се оказва изключително подходящо (витамин Е подобрява възстановяването на протеините и кератина на косата). Авокадото също е чудесна съставка за блестящи коси, не задушава скалпа, помага за копринената мекота. При сърбеж на скалпа -  ментовото масло почиства скалпа, намалява косопада и сгъстява косата, а маслото от чаено дърво е противогъбично, антимикробно и антибактериално. Рициново масло, нар и зехтин ще предотвратят сухотата.

Нормално е да използваме маска около един до два пъти седмично с време на  действие около 10-15 минути, след което косата се изплаква със студена вода, за повече блясък. Погрешно е становището, че прекаляването с маската ще увеличи ефекта. Упътването от производителя ще ни разкрие времето за приложение, преди да измием с хладка вода.


Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Maskata-za-kosa-nai-lesnata-i-byudzhetna-terapiya-za-kosa-1055965
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.