Слънчев бряг вече е основен туристически център сред бившите държави отвъд Желязната завеса, с 200 хотела и почти толкова барове.
Той е основна дестинация за млади холандци, германци и скандинавци, а сега и хиляди британци посещават курорта, за да купонясват, пише изданието.
Изкушението на евтиния алкохол обаче поставя живота им в опасност със злополуки при препиване, някои от тях със смъртоносен изход, и обири.
Повечето от тях признават, че са избрали българския курорт заради евтиния алкохол - десет шота текила струват 10 лева, а половин литър бира е около лев, отбелязва вестникът.
"Тази година има повече британци от когато и да било досега. Те оправдават репутацията си и се отрязват от пиене. Другите чужденци пият, но не и колкото британците. Ние просто представляваме страната си", казва 27-годишният Антъни Харви, който е в Слънчев бряг от близо 2 месеца.
Зачестяват обаче случаите на приемане в болница за алкохолно препиване, както и злополуки с падане от хотелски балкони (след т.нар. "балконинг"), понякога със смъртен изход, и въоръжени грабежи.
Миналата година само за 5 месеца британското посолство в София трябваше да реагира на 24 смъртни случая, включително три падания от хотелски балкони, отбелязва "Сън".
Други опасности са ясно видими докато човек се разхожда из курорта. По сергии се продават мачетета с 25-сантиметрови остриета, електрошокови пистолети, автоматични ножове и боксове, понякога само за 5 лв., пише изданието, което съобщава за случаи на въоръжени грабежи.
"Сън" цитира 26-годишната българка Галина Терзобалиева, която има сергия в Слънчев бряг: "Британските тийнейджъри обичат да препиват. Прекаляват и с алкохола, и с музиката, и със секса. Всяка нощ виждам тийнейджъри да отиват в болницата. Не разбирам защо им е да пият толкова."
Когато обаче една седмица алкохолен туризъм в България струва съвсем малко повече от едно вечерно излизане във Великобритания, младите британци изглежда ще продължат да поставят живота си в риск, завършва статията на в. "Сън", озаглавена "От България до Вулгария".