На въпросите на гражаданите, отговаряха кметът на община Несебър г-н Николай Димитров, председателят на Общински съвет гр. Несебър г-н Благой Филипов, кметът на гр. Обзор г-н Кирил Стоянов, заместник кметовете и секретаря на община Несебър.
Събранието откри г-н Димитров, който подчерта, че в своето управление той залага на работата в екип. Той поясни, че тези общоградски събрания, ще се проведат във всички съставни селища на Община Несебър, като първото такова се провежда в гр. Обзор, като най-северната част от общината.
Въпросите, които вълнуваха най-силно гражданите, бяха свързани със здравеопазването в града, със строителната програма и отпуснатия бюджет за инфраструктурни проекти, с отдаването на плажовете на концесия и с облекчавенето на визовия режим.
Относно изграждането на филиал за спешна медицинска помощ в града, зам.кметът по „Здравеопазване и социални дейности" - Красимира Тодорова, поясни че такъв ще бъде открит, но изцяло на издръжката и със средствата на община Несебър. Въпреки, че това е държавно учреждение, постъпилите искания към държавата за сега остават без отговор, а Обзор спешно се нуждае от спешен център. Поради тази причина общината поема неговото изграждане и стопанисване. Ще бъде ремонтирана и сградата на поликлинаката, а лекарските кабинети ще бъдат обявени на конкурс с преференциални цени, за да може в града да дойдат повече добри специалисти.
Относно инфраструктурата на града, кметът г-н Димитров потвърди започването на ремонтни дейности на ул."Черноморска". Тя ще бъде изцяло ремонтирана, като това ще стане през есента, след туристическия сезон. Субсидиите за пълното обновяване на тази отсечка са отпуснати по програма ПУДООС от МРРБ и са в размер на 2 300 000 лв.
Другите два много сериозни въпроса, които бяха разискани на събранието, бяха свързани с отдаването на плажовете на концесия и облекчаването на визовия режим. Това са две много наболели теми за всички черноморски общини, тъй като неразрешаването им води до намаляване притока на туристи. И по двете, са изпращани писма и становища до държавата, които и до сега остават без конкретен отговор. На последната среща на Асоциацията на Българските Черноморски Общини /АБЧО/, беше взето официално становище, в което кметовете искат да отпаднат визите за деца до 18 годишна възраст от Русия, а останалите гости на държавата да имат възможността да получават виза непосредствено преди самото им влизане в България и това да става на всяко КПП. Становището беше изпратено в писмен вид.