© Burgas24.bg | | Архивна снимка | Трите най-големи цигански фамилии, които са се настанили в Несебър и упражняват професионално дейностите по кражби и грабежи в Слънчев бряг, са разчиствали сметки помежду си в кървава война, пише "Флагман", цитирайки източник от МБАЛ-Бургас, където са транспортирани две от най-тежко пострадалите жертви - в кома. Това са 15-годишните връстници - Илийчо Брънзов и Марин Рибов. Двамата са от вражески лагери. Главите им са направо на пихтия. Имало десетки ранени с потрошени крака и ръце, които обаче са били откарани с каруци до палатките им, за да не се намесва ефективно полиция и да се потули огромната крамола с ножове и колове.Войната се е разразила между клановете Камчикови, Брънзови и Рибови - известни са, идват от сливенското село Градец и в началото на всеки сезон спорят по разпределянето на териториите. От години, с различна численост, те обитават на палатки горичката между Несебър и кв. Черно море, по-точно - храсталаците върху дюните. Там са разположени палатките и каруците им.
Мелето е станало привечер точно в тази горичка, съвсем близо до бившия супермаркет "Зорница". Има и несебърлии, които разказаха пред "Флагман", че са станали свидетели на страховитото масово сбиване, но си мълчат, защото се надяват ромите да се самоизтребят - ако викат полиция, тя ще е длъжна да ги усмири и да им осигури медицинска помощ.
Има един задържан - 18-годишният Димитър Камчиков. Това е станало, след като е почнало разследване на причините в МБАЛ-Бургас да пристигнат два полутрупа. Двамата 15-годишни са удряни с кол именно от Камчиков.
От реанимация на МБАЛ-Бургас потвърдиха, че Марин Рибов ще остане неконтактен завинаги, тъй като мозъкът му е увреден непоправимо. Илийчо е в неврохирургия и неговата черепно-мозъчна травма подлежала на операция, но никой не дава надежда, че няма да остане полутруп завинаги.
Проблемът с градешките цигани в Несебър е от години и се води с променлив успех от тамошното РУП. Полицията минавала редовно, разчиствала лагера, разгонвала обитателите му, чиято численост наброявала в летните месеци до 50-60 човека, но веднага след това те се връщали отново и вдигали катуна за часове. |