Димитър Главчев: Ако изборите не бяха прозрачни, сега нямаше да имаме казуса с частичното касиране
Автор: ИА Фокус 21:55 / 15.03.2025Коментари ()624
© Булфото
Бившият служебен министър-председател Димитър Главчев коментира казуса около преизчисляването на резултатите от изборите на 27 октомври 2024 година. В социалнате мрежа Фейсбук той написа, че организираният от служебния кабинет, който бе под негово ръководство, вот е бил прозрачен. 

Димитър Главчев е категоричен, че служебният кабинет е свършил своята работа по организацията и провеждането на изборите. Главчев заяви, че той и министрите по това време не могат да носят отговорност за машинации в секциите, които определя като "безобразия". 

Ето какво написа бившият премиер: 

"За изборите и служебните правителства":

Ако изборите не бяха прозрачни, сега нямаше да имаме този казус с частичното касиране на вота. А те бяха прозрачни, защото двата служебни кабинета осигуриха почти пълно видеонаблюдение на СИК- овете в страната. Изпълнителната власт направи всичко необходимо, така че всеки един гражданин, дали машинно или с хартиена бюлетина, да може да упражни правото си на вот.

В този смисъл, служебните кабинети под мое ръководство, си свършиха работата. За безобразията, случили се в секционните комисии и след това, няма как да носим отговорност. Там са други. Ясно е, надявам се, нищо, че удобно се забравя.



Още по темата: общо новини по темата: 784
14.03.2025 »
14.03.2025 »
14.03.2025 »
14.03.2025 »
14.03.2025 »
14.03.2025 »
предишна страница [ 1/131 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Dimitur-Glavchev-Ako-izborite-ne-byaha-prozrachni-sega-nyamashe-da-imame-kazusa-s-chastichnoto-kasirane-2483696
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.