Заради 44 случая Китай постави под карантина 3,5-милионен град

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
15:52 / 07.02.2022
1176
Южнокитайският град Байсьо с население от 3,5 милиона беше поставен под карантина след появата на случаи на COVID-19 в момент, когато страната организира Зимните олимпийски игри, предаде Франс прес. От неделя вечер жителите не могат да напускат района, в който живеят, а на живеещите в зоните, смятани за рискови (където са открити случаи), е забранено да напускат домовете си, обяви кметството.

Градът, намиращ се в Южен Китай, на стотина километра от границата с Виетнам, съобщи вчера за 44 потвърдени случая на коронавирус, при които предаването на заразата е станало на територията на страната. Беше съобщено и за случаи при пристигнали от чужбина. Организирано е тестване на жителите, уточниха властите. 

Китай прилага от началото на епидемията стратегия на "нулев COVID-19", предвиждаща да се направи всичко за ограничаване на появата нови случаи, които обикновено са само няколко десетки дневно. Тези цифри може да изглеждат смешни в сравнение с регистрираните всеки ден в други части на света, но те карат властите да удвоят бдителността си, докато в Пекин се провеждат Зимните олимпийски игри, които ще продължат до 20 февруари. Всички чуждестранни участници са затворени в "балон", отделен от останалата част на столицата.

Байсьо се намира на около 2500 км от най-близките олимпийски обекти. Китай съобщи в понеделник  за общо 79 случая на заразяване, включително 34 при пристигнали от чужбина.

Над 300 случая бяха регистрирани в "олимпийския балон" от 23 януари, като засегнатите бяха принудени да се изолират.

Виж коментарите (1)

Още по темата (14539):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия!
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия!
08.02.2025 Лекар каза кога идват усложненията от грипа и предупреди българите: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
06.02.2025 Няма да има недостиг на лекарства, ако хората не се презапасяват и не се крият медикаментите по складовете 
05.02.2025 Въпреки грипа: Без национална ваканция, решението остава на местно ниво
Още новини от Международни новини:
"Големият брат гледа": Стотици посетиха гроба на Алексей Навални,...
Една година от смъртта на Алексей Навални: Великобритания, Канада...
Земетресение от 5,0 по Рихтер удари източно от Солун
ХАМАС освободи трима заложници
Нов трус разтърси Санторини
В Турция глобиха "Адидас" заради облекло от свинска кожа


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).