Загиналият в Газа българин e следял за разпределението на хуманитарната помощ

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
21:09 / 20.03.2025
657
Българин, работещ за ООН, беше убит в Газа. Войната в близкия изток не стихва. Трагедията е огромна.

"Това е един изключително трагичен инцидент. Това не е първият служител на ООН, загубил живота си в ситуацията в Газа. Българският гражданин е част от системата наблюдатели, които ООН изпрати в Газа по време на примирието, за да следят разпределението на хуманитарната помощ". Това коментира пред bTV бившият външен министър и бивш главен координатор на ООН за мирния процес в Близкия Изток Николай Младенов.

"Един от големите проблеми през последните месеци е как хуманитарната помощ да стигне до хората, които най-много се нуждаят от нея", уточни той.

По думите му операцията е била изключително рискова, защото "Хамас" прави всичко възможно да блокира помощта от международната общност, да я поставя под свой контрол, за да може да държи и контрола върху населението на Газа.

Николай Младенов изрази надежва, че през следващите месеци много от хората, поставени в риск, ще бъдат изведени от Газа.

Той обясни, че все още не може да се каже категорично как българинът е загинал, но по-вероятно е да се е случило при обстрел от израелска страна към сградата, в която са се намирали наблюдателите на ООН. Въпреки че тя е маркирана като хуманитарна и подлежаща на защита.

Николай Младенов посочи, че инцидентът трябва да бъде разследван.

Виж коментарите (0)

Още по темата (313):
25.03.2025 МВнР: Дълбоко сме обезпокоени от изявлението на ООН за смъртта на Марин
Маринов
25.03.2025 Израел отхвърли обвиненията за смъртта на Марин Маринов в Газа: "Това е поредната неоснователна клевета"
24.03.2025 ООН: Израелски танков снаряд е убил българина в Газа
21.03.2025 Съпругата на загиналия в Газа българин: Най-доброто сърце завинаги спря да тупти
21.03.2025 Загиналият българин в Газа е баща на две деца, бивш заместник-командир на миночистач
20.03.2025 Ето кой е загиналият български гражданин в Газа, работещ в ООН
Още новини от Международни новини:
Почина директорът на един от технологичните гиганти
"Погрешка": Служители на Белия дом добавиха журналист към чат, в ...
Още две българки се оказаха замесени в шпионската мрежа във Велик...
ООН: Израелски танков снаряд е убил българина в Газа
Тръмп изиска премахване на "умишлено изкривен" негов портрет, eто...
Българка е шпионирала за Русия в Австрия, участвала е в мащабна р...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).