Виталий Кличко: Войната ще почука и на вратата на Германия

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (3)
13:27 / 13.06.2022
840
Кметът на Киев Виталий Кличко призова Германия за допълнителна подкрепа на страната му, за да може тя да отблъсне руските атаки. Апелът бе отправен преди очаквана визита на германския канцлер Олаф Шолц в Украйна, предаде ДПА.

Руският президент Владимир Путин има претенции към всички територии, принадлежали в миналото на страната му, допълни Кличко.

"Интересът му не се изчерпва с Киев, нито с полската граница. Той ще стигне толкова далеч, колкото му позволим“, прогнозира той. "Войната ще почука и на вратата на германците“, каза още кметът на Киев. 

В медиите се появиха съобщения, че Шолц планира по-късно този месец да посети Киев заедно с френския президент Еманюел Макрон и италианския премиер Марио Драги.

"Нуждаем се от силната подкрепа на тримата лидери на най-важните страни, от налагане на санкции и доставка на оръжия“, каза Кличко пред германския вестник "Билд“ и отново призова за още боеприпаси и модерни оръжия. Киев многократно е искал помощ от Германия, но Берлин се бави с отговора си.

Кличко каза, че от разговори с военни научава, че обещаните оръжия пристигат, но не и в очакваните от украинците количества. "Това означава, че ние губим част от територията си, губим животи“, заяви Кличко.

Според него визитата в Украйна на тримата лидери ще даде повече яснота за ситуацията в Украйна. "Мисля, че бихте могли да разберете ситуацията по-добре, ако видите с очите си градове като Буча“, обясни Кличко. "Вярно, че не е като през март, когато руските войски тъкмо се изтеглиха от градовете. Но когато тримата държавни ръководители видят положението със собствените си очи и разговарят с хората, те ще усетят колко е важно да ни подкрепят. С всичко – с оръжия, с пари, с хуманитарна помощ“, допълни той.

В същото време, макар да се вижда, че руските сили се фокусират върху Южна и Източна Украйна, кметът на украинската столица предупреди, че тя изобщо не е в безопасност. "Киев беше и си остава мишена“, посочи той.

Виж коментарите (3)

Още по темата (4401):
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
20.04.2025 Голяма американска медия прати Киев в Русия, Украйна чака извинение
14.04.2025 Зеленски призова Тръмп да посети Украйна: Ще разберете с кого сте се
договорили
Още новини от Международни новини:
"Тя има потенциала да се превърне в историческа": Зеленски разкри...
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Според последната му воля: Папа Франциск бе погребан в базиликата...
"Турция продължава да се тресе като люлка": Две земетресения удар...
Намериха мъртва Вирджиния Джуфре, която обвини принц Андрю в изна...
Днес е погребението на папа Франциск


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).