Съветът на Европа се притеснява от расизма в Германия

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
16:11 / 01.10.2015
2193
Съветът на Европа изрази загриженост за увеличаващия се расизъм в Германия, съобщи "Франс прес". Съветът се позовава на вълната от крайнодесни и антиислямски демонстрации в страната, която е готова да отвори вратите си за стотици хиляди бежанци.

Има обезпокоително развитие по отношение публичните прояви на расизъм и ксенофобия, отбелязва Комитетът за национални малцинства към Съвета на Европа.

Съобщава се за увеличаване на антисемитските, антимюсюлманските и антиимигрантските прояви, а също така атаки срещу бежанци.

Специално се конкретизира организираната от антиислямското движение PEGIDA демонстрация с над 25 000 души в източния град Дрезден миналата зима.


Виж коментарите (5)

Още по темата (896):
10.03.2025 Анализатор: Може да се стигне до кървава война на религиозна основа в Сирия
06.01.2025 Аналена Бербок "изчезна" от снимките с лидера на Сирия
02.01.2025 Башар Асад е бил отровен при опит за убийство в Москва?
24.12.2024 Сирия е обхваната от протести заради изгарянето на коледна елха
23.12.2024 "Роза в пустинята" или "Първата дама на ада": Съпругата на Башар Асад е обвинена, че иска развод
11.12.2024 Над 20 сирийски бежанци от лагерите в България искат да се върнат в Сирия
Още новини от Международни новини:
Путин обяви примирие
МВнР: Силни ветрове, достигащи 8 степен по скалата на Бофорт, в т...
"Тя има потенциала да се превърне в историческа": Зеленски разкри...
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Според последната му воля: Папа Франциск бе погребан в базиликата...
"Турция продължава да се тресе като люлка": Две земетресения удар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).