Стрелба в метрото в Брюксел, заподозрените са на свобода

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
12:42
174
В метрото в Брюксел тази сутрин са били произведени изстрели, но няма пострадали, съобщава The Brussels Times. Извършителите на стрелбата са избягали, две от спирките на метрото са затворени от полицията.

От видеозаписи е установено, че двама души са влезли в станция "Клемансо" въоръжени, а единият от тях е произвел изстрели с автомат по неизяснена цел.

"Заподозрените са избягали в посока на метростанцията и може все още да са в тунела между станциите Clémenceau и Midi. Полицията на Брюксел Миди и федералната железопътна полиция претърсват района. Никой не е ранен при стрелбата", каза говорителят на полицията Сара Фредерик. 

Спряно е движението по две от линиите на метрото и по две линии на трамваите, които преминават през южната железопътна гара - най-натоварената в страната, през която се осъществяват повечето връзки към съседните държави.

Според STIB инцидентът не се счита за терористична атака.

Виж коментарите (0)

Още по темата (286):
05.02.2025 Стрелците в Брюксел са използвали "Калашников", полицията проверява разчистване на сметки между нарко банди
05.02.2025 Стрелба в производствен склад в Охайо, има ранени
04.02.2025 Петима са простреляни в училище в Швеция
03.02.2025 Къща се срути и уби три деца в Косово
03.02.2025 13-годишна българка изчезна в Испания
02.02.2025 Седем души са загинали при самолетната катастрофа във Филаделфия
Още новини от Международни новини:
Нови такси за Temu, Shein и AliExpress
Сеизмолози: Никога досега не сме виждали това
Стрелба в производствен склад в Охайо, има ранени
Арестуваха сина на Майкъл Джордан
Арестуваха медицинска сестра за побой над бебета
Силно земетресение и в Румъния, епицентърът е само на 200 км от Б...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).