Рекорден брой жертви от коронавирус във Великобритания

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:05 / 09.04.2020
1228
Великобритания регистрира нов рекорден ръст на смъртните случаи за едно денонощие. За последните 24 часа са починали 938 души, с което жертвите в Кралството стават 7097 души, съобщи БНР. В същото време в Италия се наблюдават окуражителни данни за развитието на вируса. 

 

За пореден ден в Италия се съобщава за намаление на броя на починалите. Страната продължава да е на първо място по броя на смъртните случаи. Здравните власти съобщиха за 542 жертви на вируса през последното денонощие.

 

Франция обяви, че ще удължи срока на карантината, която засега е до 15 април. За разлика от Париж обаче други европейски държави смятат да облекчат мерките срещу COVID-19.

 

От средата на месец май Австрия планира някои ограничения, свързани с туризма да се отслабят. На 18 май ще се подновят и учебните занятия. 

 

Швейцария обяви, че постепенно ще започне да облекчава мерките, които включват граничен контрол, затваряне на училища и забрана за събиране на хора.

 

Доклад на благотворителна организация Оксфам предупреждава, че пандемията от COVID-19 най-вероятно ще тласне към бедност около половин милиард души в света. 

 

От своя страна ръководителят на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус отхвърли критиките на президента на Съединените щати Доналд Тръмп, че към Организацията е твърде близка с Китай.

Виж коментарите (0)

Още по темата (14539):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия!
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия!
08.02.2025 Лекар каза кога идват усложненията от грипа и предупреди българите: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
06.02.2025 Няма да има недостиг на лекарства, ако хората не се презапасяват и не се крият медикаментите по складовете 
05.02.2025 Въпреки грипа: Без национална ваканция, решението остава на местно ниво
Още новини от Международни новини:
"Големият брат гледа": Стотици посетиха гроба на Алексей Навални,...
Една година от смъртта на Алексей Навални: Великобритания, Канада...
Земетресение от 5,0 по Рихтер удари източно от Солун
ХАМАС освободи трима заложници
Нов трус разтърси Санторини
В Турция глобиха "Адидас" заради облекло от свинска кожа


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).