Протести в няколко града на РСМ: Не можем да върнем жертвите, но сме длъжни да се борим за справедливост

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
12:31 / 17.03.2025
323
След трагичния инцидент в дискотеката в Кочани, при който над 59 души загинаха, а над 100 са хоспитализирани, в социалните мрежи се разпространява призив за протест. Той е насрочен за 13:00 часа местно време в градския парк в Кочани, Република Северна Македония, предава tribuna.mk. За днес (17 март) са предвидени и мирни шествия в Скопие и Струмица.

"Гражданите настояват за конкретни промени. Те ще се борят за град без партийна заетост, за функциониращи институции, за полиция, която е тук за нас, за инспекционни служби, които да изпълняват задълженията си, за обществени пространства, които да бъдат безопасни и чисти. Протестът е за справедливост, за всеки един от нас, за всяка жертва, която сме дали, и за всички нас, които живеем всеки ден в този град. "Не можем да върнем нашите скъпи съграждани, но сме длъжни да се борим в тяхна чест и те да променят тази неефективна система, която не осигурява сигурност, благополучие и справедливост“, се посочва в призива на жителите на Кочани.

Виж коментарите (0)

Още по темата (38):
17.03.2025 Мария, преживяла ужаса в Кочани: Не знам как, но се озовах на пода. Някой ме бутна, не можах да се изправя и всички започнаха да ме настъпват!
17.03.2025 18 март е обявен за Ден на национален траур заради трагедията в Кочани
17.03.2025 Мицкоски за трагедията в Кочани: Това е масово убийство, станало заради пари и корупция
17.03.2025 "Смърт на корупцията, искаме справедливост": Хиляди деца излязоха на протест в Щип
17.03.2025 Почина шофьор на линейка, транспортирал цяла нощ, ранените при пожара в
Кочани
17.03.2025 Семействата на пострадалите при инцидента в Кочани са транспортирани до България
Още новини от Международни новини:
Мария, преживяла ужаса в Кочани: Не знам как, но се озовах на под...
Мицкоски за трагедията в Кочани: Това е масово убийство, станало ...
"Смърт на корупцията, искаме справедливост": Хиляди деца излязоха...
Почина шофьор на линейка, транспортирал цяла нощ, ранените при по...
Кметът на Кочани подаде оставка: Тази трагедия остави града и РСМ...
Лоши новини за пострадалите при пожара в дискотеката


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).