Президентът на Украйна: Съпротивляваме се 6 пъти по-дълго, отколкото очакваше агресорът

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (3)
09:08 / 24.03.2022
1221
Вече измина месец и ние издържахме шест пъти по-дълго, отколкото планираше врагът, заяви тази нощ в обръщение към нацията украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от Укринформ. 

"Те бяха сигурни, че Украйна не е държава. Те бяха сигурни, че ние не сме народ. Те сами се излъгаха", каза той по адрес на хората, които управляват в Русия. По думите му "това е тяхното държавно самоубийство, а ние само защищаваме своя живот".

В речта си Зеленски се обърна и към гражданите на Русия, като спомена, че Киев полага всички усилия да сложи край на тази война и увери, че тогава руски деца "повече няма да бъдат пращани да умират на наша земя, на наша територия".

"Спасявайте своите синове от войната, разказвайте истината за войната", призова президентът на Украйна. Той прикани руснаците, ако имат възможност, да напускат Русия, за да не плащат данъци, с които да се води война.

Световната здравна организация (СЗО) пък съобщи, че е удостоверила 64 случая на нападения срещу здравни заведения в Украйна за периода 24 февруари - 21 март, вследствие на които са били убити 15 и ранени 37 човека, предаде Ройтерс.

По данни на агенцията на ООН от началото на войната близо 7 милиона украинци са вътрешно разселени, а една трета от тях страдат от хронични заболявания. Ограниченият достъп до лекарства, здравни грижи и медицински персонал допълнително затруднява лечението на хронично болните. Смята се, че половината от аптеките в страната са затворени. Войната е забавила ваксинацията срещу COVID-19 и други болести, казаха още от СЗО.

Виж коментарите (3)

Още по темата (4402):
28.04.2025 Путин обяви примирие
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
20.04.2025 Голяма американска медия прати Киев в Русия, Украйна чака извинение
Още новини от Международни новини:
Путин обяви примирие
МВнР: Силни ветрове, достигащи 8 степен по скалата на Бофорт, в т...
"Тя има потенциала да се превърне в историческа": Зеленски разкри...
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Според последната му воля: Папа Франциск бе погребан в базиликата...
"Турция продължава да се тресе като люлка": Две земетресения удар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).