Остри критики към Меркел след нападенията над жени в Кьолн

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (6)
17:23 / 06.01.2016
2250
Нападенията над жени, извършени от бежанци в Кьолн доведоха до спукването на мечтата на канцлера Ангела Меркел за регулиране на миграционната криза, пише Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Случилото се в Кьолн застави Меркел да бие тревога, но обществото оценява реакцията й като "твърде сдържана с оглед на случилото се", пише медията.

Нейното изявление, че правоохранителните органи трябва да "приложат закона с пълна сила спрямо извършителите на нападенията срещу жени" идва пет дни след събитията, което означава ,че виновните отдавна са се скрили и едва ли ще бъдат намерени.

Така пострадалите жени няма да могат да получат справедливост. Според медията, това се дължи на "въображаемия свят", в който живее германският канцлер, и в който да подложиш другата си буза, ако те ударят по едната е нещо нормално.

Но престъпленията в Кьолн показват как изглежда европейската реалност и рано или късно Ангела Меркел трябва да излезе от своя въображаем свят и да види какво става в реалния живот.


Виж коментарите (6)

Още по темата (896):
10.03.2025 Анализатор: Може да се стигне до кървава война на религиозна основа в Сирия
06.01.2025 Аналена Бербок "изчезна" от снимките с лидера на Сирия
02.01.2025 Башар Асад е бил отровен при опит за убийство в Москва?
24.12.2024 Сирия е обхваната от протести заради изгарянето на коледна елха
23.12.2024 "Роза в пустинята" или "Първата дама на ада": Съпругата на Башар Асад е обвинена, че иска развод
11.12.2024 Над 20 сирийски бежанци от лагерите в България искат да се върнат в Сирия
Още новини от Международни новини:
Путин обяви примирие
МВнР: Силни ветрове, достигащи 8 степен по скалата на Бофорт, в т...
"Тя има потенциала да се превърне в историческа": Зеленски разкри...
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Според последната му воля: Папа Франциск бе погребан в базиликата...
"Турция продължава да се тресе като люлка": Две земетресения удар...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).