Необичайно: Великобритания ще изисква от посетителите негативен тест преди да напуснат Острова

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:18 / 05.12.2021
1271
Пристигащите във Великобритания ще трябва задължително да представят негативен тест за коронавирус преди заминаването си, за да се попречи на разпространението на новия вариант Омикрон, съобщи британското правителство, цитирано от Франс прес.

Мярката, която предизвика недоволството на туристическия сектор, влиза в сила от 4 часа във вторник. Тя ще се прилага за всички навършили 12 години, като ще важат както антигенни, така и писиар тестове, направени до 48 часа преди заминаването.

Пристигащите във Великобритания вече са задължени да си направят писиар тест до два дни след пристигането, както и да се самоизолират до получаване на резултатите.

Новата мярка беше посрещната много зле от туристическия сектор, който тъкмо започваше да се възстановява след шока от пандемията.

"Знам, че това е тежест за туристическата индустрия, но постигнахме огромен напредък" в страната, с близо 81 на сто ваксинирани сред навършилите 12 години, подчерта вицепремиерът Доминик Рааб. "Трябва да вземем насочени мерки, за да попречим на този нов вариант" да създаде още по-голям проблем, добави той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (14550):
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Наблюдава се увеличение на заболеваемостта, основен проблем е самолечението
Още новини от Международни новини:
Путин обяви съгласието на Русия да прекрати военните действия в У...
Тръмп плаши ЕС с 200% мита върху алкохола
Европрокуратурата разследва огромна корупционна схема в Европейск...
Бившият духовен съветник на Тръмп е обвинен в сексуално насилие н...
Кои са основните симптоми на хронично бъбречно заболяване?
Голяма част от българската общност в Лондон е капсулирана и не се...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).