Хитлер смятал, че майка му била отровена от личния им лекар евреин

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
17:01 / 07.12.2009
2546
Според новата книга на писателят Йоаким Рикер омразата на Адолф Хитлер към евреите се коренила в мнението му, че личният семеен лекар на майка му Клара, който е бил от еврейски произход, я е отровил, пише в. "Дейли Телеграф".

За лечението на майка му, която имала рак на гърдата, личният й лекар д-р Едуард Блох , й предписвал йодоформ, което по онова време било популярно лекарство за лечението такъв род заболявания.

Предписанията не помагат и майка му умира през 1907 г., на 47 години. Това оставя дълбока след в живота на младия тогава Адолф, който по-късно твърдял пред съпартийци, че докторът е отровил майка му.

Според автора Хитлер никога не прощава на доктор Блох. В разговор с Йозеф Гьобелс , Хитлер казва, "че евреите са вирус, който той трябва да излекува".

Книгата, озаглавена "9 ноември или как Първата Световна война доведе до Холокоста", противоречи на множество твърдения, че Хитлер уважавал и харесвал доктор Блох, и дори му бил помогнал да избяга от Австрия в САЩ през 1940 г.

Източник: news.bg

Виж коментарите (5)
Още новини от Международни новини:
Проф. Красимир Петров: Европа е в пълен упадък
WP: Експерти потвърждават, че Марин Маринов е убит от израелски с...
Politico: Лондон алармира - Путин иска Западните Балкани като сле...
Катастрофа с хеликоптера на милиардера Владимир Ковар
Пожар избухна в нелицензиран хостел в Полша, има много жертви 
Зеленски призова Тръмп да посети Украйна: Ще разберете с кого сте...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).