Гърция отменя част от мерките със започването на летния сезон

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
17:37 / 14.04.2021
1080
Гърция планира от следващата седмица да отмени някои от ограниченията за пътници от Европейския съюз и още пет страни, които са ваксинирани или са с негативен тест за COVID-19. Това съобщава високопоставен правителствен представител, цитиран от "Ройтерс" и БТА.

Миналата седмица гръцките власти отмениха нареждането за едноседмична карантина за израелските туристи, които са били ваксинирани или са с негативен тест за COVID -19.

Гърция, която се възстановява от финансова криза, продължила десет години, обяви, че от средата на май ще отвори туристическия си сектор - ключов двигател за икономиката, отбелязва "Ройтерс".

Поетапно ще отменяме ограничения от началото на другата седмица преди откриването на туристическия сезон на 14 май, посочва пред агенцията високопоставен служител от министерството на туризма на Гърция.

Очаква се гражданите на ЕС, САЩ, Великобритания, Сърбия, Израел и Обединените арабски емирства да могат да пътуват за Гърция през летищата в Атина и Солун, както и през летищата на няколко острова, сред които Родос, Кос, Миконос, Санторини, Корфу. Туристите ще може да преминават и през два сухопътни гранични пункта.

Пътниците от тези страни няма да бъдат карантинирани, ако покажат документ за поставени две дози от ваксина срещу COVID-19 или представят негативен PCR-тест, направен до 72 часа преди пристигането в страната, посочва представителят, като добавя, че за туристите ще важат местните ограничения заради коронавируса.

В момента всички пътници, пристигащи в Гърция, трябва да представят негативен тест и да бъдат карантинирани за 7 дни. Пътниците от Великобритания и Обединените арабски емирства са задължени да си направят още един тест при пристигането им в страната, посочва "Ройтерс".

Виж коментарите (0)

Още по темата (14539):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия!
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия!
08.02.2025 Лекар каза кога идват усложненията от грипа и предупреди българите: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
06.02.2025 Няма да има недостиг на лекарства, ако хората не се презапасяват и не се крият медикаментите по складовете 
05.02.2025 Въпреки грипа: Без национална ваканция, решението остава на местно ниво
Още новини от Международни новини:
"Големият брат гледа": Стотици посетиха гроба на Алексей Навални,...
Една година от смъртта на Алексей Навални: Великобритания, Канада...
Земетресение от 5,0 по Рихтер удари източно от Солун
ХАМАС освободи трима заложници
Нов трус разтърси Санторини
В Турция глобиха "Адидас" заради облекло от свинска кожа


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).