Българката Емилия е убита в Швейцария, полицията се обръща към телевизионно предаване в търсене на нови улики

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
19:56 / 22.03.2025
1214
На 21 септември 2014 г., обикновена неделна сутрин, един пешеходец близо до Станщад (Швейцария) забелязва мъртва жена в езерото Люцерн - тялото е на Емилия Емилова от България. 36-годишната жена е работила като проститутка на улица Ибах в Люцерн. Бързо станало ясно, че става въпрос за престъпление, свързано с насилие, пише Zentral Plus.

Въпреки мащабните разследвания все още не е ясно кой е убил Емилия. Сега полицията на кантона и прокуратурата в Нидвалден възобновяват случая. За целта те създават специална комисия, както обявяват в съобщение за медиите.

Благодарение на разширените възможности на криминалистичната техника има надежда да се получат нови доказателства. Ще бъдат привлечени и криминалисти и съдебни патолози, които да направят нова оценка на доказателствата от онова време. Специалната комисия също така е прегледала около 5000 страници от досието по делото.

Убийството на Емилия Емилова също ще бъде показано по телевизията: На 26 март на случая ще бъде посветено предаването Aktenzeichen XY ... ungelöst. В това телевизионно предаване на ZDF се представят неразрешени криминални случаи и зрителите активно се приканват да предоставят информация.

Полицията на кантона Нидвалден се надява, че това ще доведе до нови улики и разкрития.

"В много неразрешени случаи чрез целенасочена работа с обществеността са получени нови следи, които са допринесли решително за разрешаването на случая“, коментира Сенад Сакич, началник на отдела за криминални разследвания в Нидвалден.

Процентът на разкритите случаи, представени в програмата, е около 40 %. И това е при случаи, при които разследващите не са постигнали никакъв напредък в продължение на години.

Виж коментарите (0)

Още по темата (322):
02.04.2025 Последното послание на Вал Килмър
02.04.2025 Битката с рака помрачи последните години на Вал Килмър
30.03.2025 Самолет се разби в къща в Минесота
28.03.2025 Почина авторът на "Дневниците на вампира"
27.03.2025 Петима руснаци са загинали при потъването на подводницата в Египет
27.03.2025 Непълнолетен се вряза с кола в тълпа в Берлин
Още новини от Международни новини:
Мощна буря в Егейско море предизвика внезапни наводнения в Гърция...
Кристалина Георгиева: Въпреки опасенията, налаганите от Тръмп мит...
Ново земетресение разтърси Мианмар
Национална стачка блокира морския и въздушния транспорт в Гърция
"Европа държи много карти" в търговската война на Тръмп
Броят на жертвите на земетресението в Мианмар вероятно ще надхвър...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).