АФП: Русия атакува "Азовстал" с артилерия и самолети, има загинали

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
17:21 / 03.05.2022
1455
Руските окупатори щурмуват "Азовстал" и се опитват да проникнат на територията на завода в Мариупол, съобщи АФП. Руската авиация бомбардира Азовстал няколко часа преди нападението. Избухна мащабен пожар, като дим се вижда във всички райони на Мариупол. Информацията бе потвърдена от заместник-командира на полка "Азов" Святослав Паламар.

"Използвайки артилерия и самолети, частите на руската армия и Донецката народна република започват да унищожават "огневите позиции" на украинските войски“, се казва в изявление на министерството на отбраната, разпространено от руските информационни агенции. Атаката потвърди и официалната украинска агенция UNIAN. 

Две цивилни жени са загинали по време на бомбардировките на "Азовстал". Полкът "Азов“ призовава за спешно прекратяване на огъня и удължаване на евакуацията на гражданите в безопасни територии под украински контрол!"

"Защитниците на Мариупол, които се намират в "Азовстал", призовават Върховния главнокомандващ да се намеси в ситуацията", каза Паламар.

Виж коментарите (5)

Още по темата (4401):
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
20.04.2025 Голяма американска медия прати Киев в Русия, Украйна чака извинение
14.04.2025 Зеленски призова Тръмп да посети Украйна: Ще разберете с кого сте се
договорили
Още новини от Международни новини:
"Тя има потенциала да се превърне в историческа": Зеленски разкри...
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Според последната му воля: Папа Франциск бе погребан в базиликата...
"Турция продължава да се тресе като люлка": Две земетресения удар...
Намериха мъртва Вирджиния Джуфре, която обвини принц Андрю в изна...
Днес е погребението на папа Франциск


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).