83 000 долара струва лечението от коронавирус в САЩ, ако нямаш застраховка

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (17)
11:28 / 31.03.2020
1568
Как се справят хората с въведените извънредни положения заради коронавируса в две съседни помежду си държави, но с напълно различни социални системи? Отговорът дават българи, които живеят в САЩ и Канада.

Едно от големите предизвикателства да живееш в Съединените щати е здравната застраховка, която човек може лесно да загуби ако бъде освободен от работа.

"Лечението от коронавирус струва около 83 000 долара, ако човек отиде в болница и няма здравна осигуровка и това определено не е сума, която човек може да си позволи, което определено е голям риск за всички нас, които сме наоколо, защото хората, които остават без застраховка, нямат здравно покритие", разказа пред БНТ Никол Палмър.

"Тестове се прилагат, само ако този тест би променил курса на лечението", добави Палмър пред БНТ.

Въпреки че е градът с най-много заразени в САЩ, Ню Йорк все още не е поставен под карантина, работят обаче единствено перлани помещения, хранителни магазини и аптеки.

"Поне засега можем да излезем все още в парка с колело, с тротинетка, от време на време поне малко да разнообразим", добави българката.  

Подобна е и ситуацията и в канадския град Торонто.

"Няма обявена карантина, има обявено извънредно положение, при което реално насърчават хората да си стоят вкъщи, да имат физическа дистанция от два метра, да не се събират повече от двама човека, но парковете са разрешени, може да се разхождаш, единствените магазини които работят са тези за стоки от първа необходимост - храна, гориво банки", разказа Петър Петров.

"Ако се разболееш и искаш да отидеш на доктор вече, няма визити, всичко се прави онлайн, правиш си среща по скайп или по телефона с доктора, рецептата директно отива в аптеката", допълни Павлина Петрова.

За разлика от Ню Йорк обаче, в Торонто здравеопазването е безплатно. Държавата промотира и различни пакети, с които да подпомогне семействата.

"Детските градини са затворени, правителството промотира, ако някои от родителите може да си вземе неплатен отпуск или е без работа, го субсидират и дават на всеки две седмици по 900 долара за гледане на дете.

Шестте най-големи канадски банки оповестиха преди две седмици, че има възможност за отсрочка на ипотеките, и на кредитите но предимно за ипотеките до шест месеца", добави българинът.

И в Ню Йорк, и в Торонто не правят масово тестване на хората, а се проверяват за коронавирус само тези, които са в по-тежко състояние или пък теста би променил тяхното лечение.

Виж коментарите (17)

Още по темата (14426):
15.11.2024 Д-р Бацелова: Новият подвариант на COVID-19 e по-заразен, но няма повод за паника
14.11.2024 Лекар обясни защо мъжете карат по-тежко настинките и грипа
13.11.2024 Новият вариант на коронавируса ХЕС вече е в България, много е заразен
11.11.2024 Недостиг на назална грипна ваксина за децата в аптеките
10.11.2024 Здравният министър: Имаме едва пет позитивни проби за грип и 500-600 позитивни теста за COVID-19 за седмица
06.11.2024 Пускат противогрипната ваксина за деца в аптеките от понеделник
Още новини от Международни новини:
В Гърция арестуваха членове на българска банда, принуждавала свои...
Австрия е напът да се откаже от ветото за Шенген срещу България и...
МНС издаде заповеди за арест срещу Нетаняху, Галант и "вероятно л...
Завръща се в Европейската сметна палата
Тази държава въвежда строги ограничения за достъп на деца до соци...
Проф. Кънчев: Така както е разписана ядрената доктрина, Русия е в...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).