Могат да ни свалят пръстов отпечатък само от звука на плъзгане на пръста върху екрана на телефона

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:03 / 22.02.2024
1712
Учени успяха да реконструират пръстов отпечатък на човек само по звука от плъзгане на пръста му върху сензорния екран на мобилен телефон. По този начин изследователи от САЩ и Китай алармираха за уязвимост в системата за защита на мобилни устройства чрез биометрична автентикация с пръстов отпечатък на собственика им.

Това се съобщава в предстоящ доклад на групата изследователи, публикуван на портала на конференцията за компютърна сигурност NDSS Symposium 2024 ("Сигурност на мрежите и разпределените системи“), която ще се проведе от 26 февруари до 1 март в Сан Диего, Калифорния.

Според доклада учените са разработили новата технология PrintListener за пробив в системата за биометрична автентикация, което е нова заплаха за киберсигурността, пише БТА. Тя може да възстановява пръстови отпечатъци чрез анализиране на звука, генериран по време на плъзгане на пръст върху сензорен екран на мобилно устройство. Това води до лесен пробив в защитата на устройството през приложението за автентикация чрез пръстов отпечатък.

При използването на новата система са регистрирани по-високи нива на успешно възпроизвеждане на пръстови отпечатъци, отколкото при използване на вече съществуващата технология MasterPrint, която работи на базата на анализ на данни от изкуствен интелект.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Защо да ядем телешко?
Мария Бакалова загуби близък човек
Зимните суперхрани, които покачват имунитета и дават енергия
Катедралата "Нотр Дам" е възстановена след големия пожар от 2019 ...
Любо Киров направи най-мащабната си продукция
Отиде си една от най-големите актриси на всички времена


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).