Бурен смях заради пиле с ориз в "Стани богат"
Станимир Георгиев от Пловдив е бивш футболист, работил и у нас, и в чужбина, а поснастоящем търговски представител на автомобилен концерн.
2000-ата година бях в ЦСКА. След това започнах в Китай, Турция, Беларус, Гърция, Малта. Футболът много ми даде, но най-вече дисциплината, на която учи професионалния спорт, която се пренася във всяка една област на живота.
Както казваме на колегите си - след футбола е лесно, стига да проявяваш същата упоритост и сериозно е лесно да се реализираш в другите професии. Това, което обаче ми отне спорта е времето със семейството ми. Жена ми отгледа децата сама. Казва се Доротея, разказа Станимир.
А в Китай понасяше ли ти?, полюбопитства водещият на "Стани богат" Ники Кънчев.
Ами там нищо друго, освен ориз не можех да хапна и ядях ориз доста. Докато имах един испанец и един бразилец, които изобщо не можеха да ядат китайската храна и ходеха постоянно в Мак Доналдс.
Докато аз скромничко си хапвах ориз и когато се прибрах в България майка ми ме посрещна с пиле с ориз, разказа бившият футболист, а залата избухна в искрен смях.
Корейският Кимджанг обаче се оказа препъни камъка в играта на спортиста. Той трябваше да посочи какъв е нашия еквивалент - Коледуване, кукерски игри, прощъпалник или приготвяне на зимнина.
Тъй като въпросът доста затрудни играча, той реши да използва последния си жокер и се обади на дъщеря си Анатея. Когато младото момиче чу какво го питат, реагира: Това е много тъп въпрос!
Тя е голям фен на корейските неща, постоянно гледа филми и такива неща, затова мислех, че заедно ще преборим този въпрос, коментира Станимир и реши да се откаже от участието си със спечелените до момента 2000 лева.
Извън играта той посочи кукерски игри.
Водещият пак звънна на Анатея, тъй като предположи, че тя вече е поровила в нета и е проверила верния отговор на въпроса. И не сбърка. Тя отговори: приготвяне на зимнина.
Оказва се, че всеки корейски ресторант, а вече има и специализирани магазини, където се предлага кимджи. Дори зимнината си има празник - 22 ноември. Този ден е в календара на ЮНЕСКО.