Чоролеев отговори на обвиненията с обяснението, че става въпрос за имот частна собственост, който не е на самия плаж, а до него. Въпреки че нямат право, на терена от години паркират каравани и оставят боклуци след себе си, а общината глобява нас, каза Чоролеев. Той твърди, че "маркирането" на имота с телена мрежа и дървени колове не е строителство, каквото е забранено в черноморските общини през активния летен сезон. Багерът пък бил нает по-рано, "за да направи ров около имота, който да пречи на караваните да минават".
Чоролеев каза още, че към плажа си има обозначени подходи и не му е приятно почиващите на "Корал" да минават напряко през имота на "Прайм пропърти". "Когато отивате до магазина, ползвате улицата, нали така? Не минавате през двора на съседа", коментира Чоролеев. "Това, че в миналото минавали напряко, не означава, че това ще е завинаги", допълни той. На въпрос толкова много ли му пречат къмпингуващите, че да отцепва терена до плажа, Чоролеев отговори положително. "Имотът ни не е пригоден за къмпинг, а всяка година в началото на сезона заварваме паркирани каравани и включително и постройки. Това е частен терен, закононарушение."
Чоролеев отрече, че огражденията се правят заради предстоящо строителство. "На този етап няма да строим, въпреки че имаме подробен устройствен план за имота. В тази икономическа ситуация не е удачно, а в някакъв следващ етап може да строим ваканционни къщички, като всичко ще е съобразено с действащото законодателство", каза Чоролеев. Той обясни, че имотът е закупен от частно лице преди 5-6 години, когато не е бил изпълнителен директор.
Обяснението е доста лаконично предвид, че схемата за разпродажбата на имотите около плажа "Корал", с която Сава Чоролеев е добре запознат, стана нарицателно през годините за корупция и политически цинизъм.
През 2002 г. кметът на Царево Петко Арнаудов и общинският съвет на града дават зелена светлина за продажбата на целия парцел от 130 дка, който обгражда "Корал", на частния инвеститор "Витатур инвест" за 14 лева на кв.м. Дружеството обещава да построи инфраструктура и ваканционен комплекс, както и да разкрие 350 работни места. Единайсет години по-късно земята е препродадена на физически и юридически лица с огромна печалба - 30 млн. лева, ваканционен комплекс не съществува, а община Царево, изглежда, няма никакви претенции заради неизпълнената догoворка.
Съдружници във "Витатур инвест" към момента на сделката са три фирми: "Европа 5" ООД на Симеон Симеонов и сегашния бургаски кмет от ГЕРБ Димитър Николов (тогава областен председател на СДС); "Ленор" ЕООД на Сава Чоролеев и "Понс холдинг" АД на Милко Милков.
"Европа 5" и "Ленор" са свързани с бургаската фабрика за захарни изделия "Победа" АД, в чийто управителен съвет по това време са Сава и Михаил Чоролееви, Симеон Симеонов, Димитър Николов (изпълнителен директор), Владимир Каролев и Мариета Трошева (прокурист). Трошева е също и в УС на "Витатур инвест".
До 2006 г. "Витатур" не прави нищо с придобитите на безценица имоти, но изведнъж се активизира и почва тяхната препродажба. Тя става на два етапа. В първия кръг се включват 8 фирми, свързани със собствениците на "Витатур инвест". Във втория етап фирмите са 4 на брой, също така свързани с "Витатур". Крайният (засега) собственик на голяма част от парцела е испанската компания "Ибердрола инмобилиария", чийто проект за огромен ваканционен комплекс е блокиран на този етап. По-малък собственик е именно "Прайм пропърти БГ" АДСИЦ. "Прайм" купува терените по 175 евро на кв.м според данни от публичен одит на дружеството за борсата от 2006 г. Към днешна дата Чоролеев и свързани с него компании са основни акционери в "Прайм пропърти". Владимир Каролев, който е бил в УС на "Победа" заедно с Чоролеев, пък е сред учредителите в "Прайм пропърти" заедно с неговата Балканска консултантска компания. Това беше и първият АДСИЦ за имоти в България с лиценз от 2004 г., в който учредители беше и Ти Би Ай. Дружеството за имоти разви доста проекти и активи за около 30 млн. лв. според баланса, а през 2009 г. обяви проекта "Корал резиденс" до въпросния къмпинг, който досега така и не тръгна. Някъде тогава започнаха и акционерните битки в компанията, която след поредица от сделки в крайна сметка беше придобита от фирми на Сава Чоролеев въпреки съпротивата на пенсионните фондове на "Доверие", които също бяха акционери там.
Източник: в.Капитал