Читателски
Възпитаник на ОУ”Васил Априлов” стана шампион на България
Автор: Екип Burgas24.bg 14:18 / 02.10.2008Коментари (0)837
©
13-годишният Костадин Казаков от ОУ „Васил Априлов"в Бургас спечели първото място на Третата ученическата спортна олипмиада „Глобул Старт".Състезанието се проведе на националния стадион "Васил Левски" в София.

Деца от 360 училища в цялата страна взеха участие в спортната надпревара. Олимпиадата включва състезание в четири дисциплини - бягане на 50 м, скок дължина от място, бягане на 600 м, хвърляне на медицинска топка с две ръце за момчета и коремни преси за момичета.

Всяка година в състезанията се включат деца от трети до осми клас, разделени в три възрастови групи. Олимпиадата се провежда на три етапа- вътрешноучилищен, градски/междуучилищен и националния финал в София

Костадин Казаков спечели златния медал в своята възрастова категория 5-6 клас. През миналата учебна година той е показал най-добри резултати в покриването на задължителните четири норматива за оценка на двигателните способности в часовете по физическо възпитание и спорт. Спечелил е ученическия кръг и общинското състезание, след което е защитил титлата си и по време на националната надпревара.

„Костадин доказа че, шампионите тръгват от училище" пише в поздравителния адрес изпратен от ръководството на ОУ"Васил Априлов" до семейството на републиканския първенец.