© | Десислава Генчева е възпитаник на бургаската английска гимназия "Гео Милев". Тя е учила в елитното училище до 9-и клас, а после се е преместила. Баща й е бил военен и вероятно по тази причина семейството е пътувало, предполагат преподавателите й, пише "Труд"."Запазен е картон при нас, който указва, че след девети клас се е преместила", каза директорката на гимназията Милена Андонова.
Съученички на Десислава Генчева обаче си спомнят за нея като за много емоционално и чаровно момиче. Била е в "д" клас.
Тийнейджърските години на Генчева са минали край морето, а това означава само едно - че то е в сърцето й и тя не може да не е романтичен и артистичен човек.
Въпреки че оттогава - откакто е била "подготве" и до девети клас, са минали много випуски, учителки от гимназията си спомнят за нея като за скромна и добра ученичка.
Възпитаници на Английската гимназия в Бургас са и две министърки от последното правителство на Бойко Борисов - Евелина Василева и Зорница Русинова. В същото училище са учили и днешни депутати, бизнесмени, преводачи, поети...Изобщо гимназията минава за школа на хора, които стават ерудити и професионалисти.
"Радваме се, че първата дама е учила тук, в нашата гимназия", споделят преподаватели. По думите им, въпреки че се е преместила, през най-важните години на езиковото обучение е била именно при тях, в "Гео Милев".
По време на кампанията, когато придружаваше съпруга си генерал Радев, Десислава Генчева сподели, че Бургас много се е променил. "Явно отдавна не беше идвала. Сигурно семейството й преди много време се е изнесло от града", коментираха източници от БСП.
Макар че са били наблизо един до друг- тя в Английската, а генералът в авиобаза "Равнец", познанството им не е завързано край морето.
В бургаското село Равнец, където генералът е служил в периода от 1986 до 1999 г., не са виждали красивата първа дама и не знаят нищо за нея.
"Много искаме да дойде тук за по-дълго, да я видим, да й разкажем за славните времена на Равнец", коментират местните жители. И си спомнят за прословутите открити летателни дни, когато от близо и далеч се стичаха хора, за да гледат лупингите на военните самолети. |