"Наистина разчитам на представителството лично на г-жа Йотова, която е много активна в последните дни, и очевидно е много заинтересувана. Ако тя е възпрепятствана като евродепутат, то може да изпрати свои експерти. Виждам, че г-жа Кунева и нейната партия също са коментирали казуса; сещайки се, че тя беше също част от управлението на Тройната коалиция, първо - като министър, след това, като еврокомисар - тя също сигурно знае доста за това как са се вършили тези безобразия в годините 2007 - 2008. Това, което е правено, трябва да бъде извадено наяве", каза министър Найденов.
Министърът вече е разговарял с представители на Коалиция "За да остане природа в България" и те са го уверили, че ще изпратят свои представители в комисиите на регионално ниво.
Решението за създаване на подобни комисии в областите Бургас, Варна и Добрич е било взето днес, по разпореждане на премиера Бойко Борисов. След срещата на място в Несебър на спорния терен от 29 декара, и получените сигнали от граждани, че подобни строежи са извършвани и в съседство и в други райони, които са изглеждали по същия начин, се е провела среща в кабинета на областния управител на Бургас Константин Гребенаров. На срещата са присъствали и кметът на Община Бургас Димитър Николов, както и директорите на регионалните служби, които имат отношение към контрола и разрешаването на строежите на българското Черноморие. "Там видяхме терени, които са застроени в миналото, които са в непосредствено съседство до тези 29 декара, и няма как да не са били същите", коментира Мирослав Найденов. "Целият квартал "Черно море", който буквално е непосредствено до дюните, по думите им, е построен върху подобен терен. Разговаряйки с областния управител, той каза, че такива сигнали има и за други региони, затова решихме да бъде създадена тази комисия, която да провери сигналите", каза министърът.
Източник: агенция "Фокус"
Още по темата (73): | |